Ubytování v domově se zvláštním režimem

Služba je poskytována v  budově B na Lidické ulici. Uživatelé jsou ubytováni na třech patrech. Na každém patře jsou 3 dvoulůžkové pokoje a 8 jednolůžkových pokojů. Z toho 1 jednolůžkový pokoj má vlastní sociální zařízení, 2 jednolůžkové pokoje jsou propojeny místností s malou kuchyňkou, vybavenou lednicí a rychlovarnou konvicí a mají společné zařízení. Pokoje jsou vybaveny účelným nábytkem -  polohovací postelí, nočním stolkem, šatní skříní, nástěnnou poličkou, noční lampičkou, stolem a polstrovanou židlí. Sociální zařízení je k dispozici uživatelům pro max. 2 - 3 pokoje. Na chodbě se nachází také prostorná koupelna (ve 2. a 3. patře s hydromasážní a perličkovou polohovací vanou)  a společné WC přizpůsobené imobilním uživatelům.

Uživatelům je zde k dispozici velká denní místnost s kuchyňkou, která slouží k užívání nejen uživatelům, ale i jejich návštěvám. Na chodbách je dále posezení k odpočinku. V prvním podlaží B1 je přístup na terasu s přístřeškem a přístupem na zahradu. Ve druhém a třetím podlaží je ze společné chodby vstup a menší balkón s posezením, kde mohou uživatelé relaxovat s výhledem na zahradu.

V prvním podlaží se nachází místnost, která slouží jako kuřárna, zbývající patra jsou uzpůsobeny jako místnost pro setkávání rodinných příslušníků s našimi uživateli.

Všechny místnosti jsou přístupné z centrální chodby a jsou stavebně řešeny jako bezbariérové.

Vlastní vybavení

Dle vlastního uvážení a prostorových možností pokoje si po dohodě může uživatel dovybavit pokoj vlastním nábytkem a zařízením (např. rádio, televizi, křeslo, stolek, skříňku, malou lednici, rychlovarnou konvici ......) tak, aby se u nás cítil co nejlépe.

Doporučujeme vzít sebou k vybavení také oblíbené vzpomínkové předměty, fotografie, obrázky, pokojové květiny, hodiny, budík, hrnek nebo sklenice, příbor, knihy, časopisy, kalendář, malý polštářek.
top