Ubytování v domově pro seniory

Služba je poskytována v  budově A na Lidické ulici. Uživatelé jsou ubytováni na třech patrech. Na každém patře jsou 3 dvoulůžkové pokoje a 7 jednolůžkových pokojů. Z toho 1 jednolůžkový pokoj má vlastní sociální zařízení, 2 jednolůžkové pokoje jsou propojeny místností s malou kuchyňkou, vybavenou lednicí a rychlovarnou konvicí a mají společné zařízení. Pokoje jsou vybaveny účelným nábytkem -  polohovací postelí, nočním stolkem, šatní skříní, nástěnnou poličkou, noční lampičkou, stolem a polstrovanou židlí. Sociální zařízení je k dispozici uživatelům pro max. 2 - 3 pokoje. Na chodbě se nachází také prostorná koupelna (ve 2. a 3. patře s hydromasážní a perličkovou polohovací vanou)  a společné WC přizpůsobené imobilním uživatelům.


Na třetím podlaží se nachází společenská místnost pro uživatele vybavená TV obývací stěnou a sedací soupravou, a oddělená kuchyňka vybavená kuchyňskou linkou, lednicí, rychlovarnou konvicí, el. varnou deskou, mikrovlnou troubou a pračkou, ve které si mohou uživatelé vyprat své osobní prádlo. Ve druhém podlaží se nachází společenská místnost pro uživatele, která je zároveň vybavená také kuchyňskou linkou s příslušenstvím. V prvním podlaží se také nachází mimo vybavené kuchyňky společenská místnost s PC a přístupem na internet.

Budovy A a B jsou vzájemně propojeny a v prvním podlaží se nachází vstupní vestibul s východem na terasu s pergolou a posezením a přilehlou zahradu.   

Všechny místnosti jsou přístupné z centrální chodby a jsou stavebně řešeny jako bezbariérové.

Vlastní vybavení

Dle vlastního uvážení a prostorových možností pokoje si po dohodě může uživatel dovybavit pokoj vlastním nábytkem a zařízením (např. rádio, televizi, křeslo, stolek, skříňku, malou lednici, rychlovarnou konvici, atd.) tak, aby se u nás cítil co nejlépe.

Doporučujeme vzít sebou k vybavení také oblíbené vzpomínkové předměty, fotografie, obrázky, pokojové květiny, hodiny, budík, hrnek nebo sklenice, příbor, knihy, časopisy, kalendář, malý polštářek.
top