Historie domova

Objekt Domova Vítkov (dříve domova důchodců) byl v letech 1993 - 1994 zrekonstruován z bývalého internátního zařízení státního podniku HEDVA. Ten byl následně bezplatně předán Okresnímu ústavu sociálních služeb v Opavě a první senioři se po rekonstrukci začali stěhovat 9. 5. 1994 do 63 dvoulůžkových a jednolůžkových pokojů. Kapacita Domova byla 108 uživatelů.

Od 1. ledna 2004 se Domov důchodců stal samostatnou příspěvkovou organizací Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě. K 1. 7. 2007 došlo ke změně názvu organizace z původního Domov důchodců Vítkov, příspěvková organizace na Domov Vítkov, příspěvková organizace.

Na sklonku roku 2007 byla započata z prostředků Moravskoslezského kraje celková rekonstrukce kuchyně. Provoz v nově vybavené kuchyni byl zahájen v lednu 2008. V současné době kuchyně plně vyhovuje hygienickým normám a požadavkům na plnění kritických bodů - HACCP.

V září 2011 byla dokončena celková modernizace plynové kotelny. Tato kotelna splňuje nejmodernější požadavky na vytápění a ohřev teplé vody v celém objektu. Celá modernizace byla plně financována z prostředků zřizovatele - Moravskoslezského kraje.

Od ledna 2012 byla rozšířena celková kapacita služby Domov se zvláštním režimem, kdy se kapacita rozšířila z původních 18 na 40 uživatelů. Zároveň došlo ke snížení kapacity služby Domov pro seniory a to z původních 88 na stávajících 66 uživatelů.

V letech 2010 - 2012 jsme upravili areál našeho domova tak, aby kolem budovy vedly chodníky, odpočinková místa k posezení, vystavěny nové pergoly, založena bylinková zahrádka, vysázeny ovocné stromky a keře rybízů a angreštů apod.

V letech 2015 - 2017 prošlo zařízení celkovou rekonstrukcí. Celkové náklady na rekonstrukci činily 52 mil. Kč a byly financovány z prostředků zřizovatele Moravskoslezského kraje a dotačního programu MPSV. Rekonstrukce objektu spočívala především v celkové vnitřní rekonstrukci budovy včetně technických rozvodů a sítí, rozšíření podlahové plochy pokojů, rozšíření počtu jednolůžkových pokojů, vybudování sociálního zařízení pro 2 - 3 obytné buňky, nástavba spojovacího krčku budovy C s budovami A a B, úprava areálu - venkovní terasa s posezením, nové parkovací plochy.

Nyní je celková kapacita domova zařízení 93 uživatelů, z toho 81 uživatelů služby domova pro seniory (39) a domova se zvláštním režimem (42), kteří jsou ubytováni ve 45 jednolůžkových a 18 dvoulůžkových pokojích. Objekt domova je tvořen čtyřmi vzájemně propojenými budovami, kdy dvě budovy (A a B) jsou obytné a nachází se zde uzamykatelné pokoje uživatelů. Pro službu domov pro seniory je určena budova A a v budově B je poskytována služba domova se zvláštním režimem. V budově C se nachází kanceláře. Všechny místnosti jsou přístupné z centrální chodby a jsou stavebně řešeny jako bezbariérové.

Od ledna 2017 poskytujeme nejen službu domov se zvláštním režimem a domov pro seniory, ale naše služby jsme rozšířili také o službu chráněné bydlení. Tuto službu poskytujeme 12 uživatelům na třech adresách. Na dvou adresách se nachází byty v panelákové zástavbě - v každém bytě žijí 2 uživatelé a třetí adresu tvoří rodinný dům se třemi byty pro 8 uživatelů služby.

Přijďte se k nám podívat, těšíme se na Vaši návštěvu.

Zastavte se u nás

Domov Vítkov
příspěvková organizace
749 01 Vítkov, Lidická 611

Napište nám

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Zavolejte nám:
Tel.: +420 556 312 060


vazkacert