Úvod
images/pozadi1.jpg

k zalozce domov pro seniory

Domov pro seniory

Více informací...

k zalozce domov se zvl rezimem

Domov se zvláštním režimem

Více informací...

k zalozce chbydleni

Chráněné bydlení

Více informací...
k zalozce jaxestatuzivatelem
 

Jak se stát našim uživatelem

Vážené návštěvy,

vzhledem ke zvyšujícímu se riziku nákazy Covid-19 jsme nuceni rozšířit ochranná opatření o další omezení.

Vaše nejbližší je od 21.1.2022 možné mimo již nastavená pravidla vykonat pouze:

  •  s dokončeným očkováním a dokladem o prodělané nemoci ne starším 90 dnů a platným negativním testem:
  • dokladem o provedeném Ag testu ne starším 24 hodin s negativním výsledkem
  • dokladem o provedeném PCR test ne starším 72 hodin s negativním výsledkem
  • nebo provedeným samotestem na místě (svým vlastním)

Mějte po celou dobu návštěvy řádně nasazený respirátor FFP2 bez výdechového ventilu. Ten musí být nový, originál zabalený, nebo viditelně nepoužitý. Vím že to bude pro vás těžké, ale vyvarujte se prosím doteků či objetí s našim uživatelem. 

Platné Mimořádné opatření upravující podmínky pro vykonání návštěvy v zařízení sociálních služeb naleznete zde.

Dále prosím o dodržování dalších pokynů personálu k preventivním opatřením. 

Děkujeme za pochopení a respektování našich opatření, pomáháte nám tak chránit Vaše nejbližší.

 

Vážení návštěvníci,

jak jistě víte z veřejně dostupných zdrojů, epidemická situace se v celé České republice z důvodu šíření varianty Omikron zhoršuje a jeho šíření je mnohonásobně rychlejší, než původní varianty.
Tento stav nás bohužel nutí učinit v zájmu ochrany zdraví a života našich uživatelů a personálu výraznější dočasná preventivní opatření, kterými jsou další omezení návštěv u nás v Domově.

Od soboty 8.1.2022 je tedy možné navštívit vaše nejbližší pouze v čase od 10.00 - 10.30 a 15.00 - 15.30 a návštěvu je nutné zarezervovat předem v pracovní dny na tel. číslech odd. A - Dps 739 523 798 p. Kukolová a odd. B - Dzr 734 871 028 p. Konečná . Doba návštěvy je omezena na1/2 hodiny a u jednoho uživatele je možná návštěva 1 osobou (výjimku lze učinit pouze pokud tato osoba z důvodu zdravotního stavu potřebuje doprovod). 

Mějte po celou dobu návštěvy řádně nasazený respirátor FFP2 bez výdechového ventilu. Ten musí být nový, originál zabalený, nebo viditelně nepoužitý. Pro vykonání návštěvy je potřeba doložit doklad o dokončeném očkování, nebo potvrzení o prodělané nemoci, který není starší 90 dnů.

Dále prosím o dodržování dalších pokynů personálu k preventivním opatřením. Podrobná pravidla pro návštěvy najdete zde.

Děkujeme za pochopení a respektování našich opatření, pomáháte nám tak chránit Vaše nejbližší.

Do nového roku Vám přejeme jen to nejlepší a hodně zdraví.

Bc. Hana Grodová, ředitelka

Vážené návštěvy,

s účinností od 16.8.2021 se ruší omezení v podobě stanoveného času návštěv. Návštěvy jsou možné vykonávat kdykoliv, po 22.00 hodině po předchozí domluvě. Délka návštěvy na pokojích je neomezená, avšak s respektováním soukromí spolubydlícího. 

Ruší se rovněž omezení v podobě přítomnosti max. 2 osob u jednoho uživatele současně. 

Ostatní opatření zůstávají v neměnné podobě.

Celá pravidla pro návštěvy naleznete zde.

Děkuji a těšíme na na Vaši návštěvu.

Bc. Hana Grodová, ředitelka 

Vážení rodinní příslušníci a blízcí našich uživatelů,

na základě Mimořádného opatření MZ ČR s účinností od 9.7.2021 se mění podmínky v předložení národního certifikátu MZČR o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19 takto:

  • Vykonání návštěvy je možné po předložení národního certifikátu MZČR o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19, kdy od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu uplynulo nejméně 14 dní, ale ne více než 90 dní, pokud nebyla aplikována druhá dávka, nebo od aplikace dávky očkovací látky v případě jenodávkového schématu uplynulo nejméně 14 dní, ale ne více než 9 měsíců a očkovaná osoba nejeví žádné příznaky onemocnění COVID-19.

Všechna ostatní opatření vztahující se k návštěvám se nemění.

Děkuji za pochopení

Bc. Hana Grodová, ředitelka

Vážení rodinní příslušníci a blízcí našich uživatelů,

na základě Mimořádného opatření MZ ČR s účinností od 8.6.2021 lze doložit pro vykonání návštěv:

  • Potvrzení o absolvování POC testu na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2 s negativním výsledkem, nebo RT-PCR vyšetření s negativním výsledkem. Tento test nebo vyšetření nesmí být starší 48 hodin a zájemce o návštěvu je povinen doložit o tom doklad.

  • Potvrzení o tom, že zájemce v době 180 dnů od prvního pozitivního POC antigenního testu nebo RT-PCR testu přede dnem návštěvy prodělal laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19 

  • Předložení národního certifikátu MZČR o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19, a od aplikace první dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu uplynulo nejméně 22 dní, ale ne více než 90 dní, pokud nebyla aplikována druhá dávka od aplikace první dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu uplynulo nejméně 22 dní ale ne více než 9 měsíců, pokud byla aplikována druhá dávka nebo od aplikace dávky očkovací látky v případě jenodávkového schématu uplynulo nejméně 14 dní, ale ne více než 9 měsíců a očkovaná osoba nejeví žádné příznaky onemocnění COVID-19.

Dále je možné vykonat návštěvu také na základě potvrzení, nebo čestného prohlášení o absolvování povinného testování zaměstnanců, nebo doklad o testování ve škole, nebo školském zařízení od kterého uplynulo nejdéle 72 hodin.

Rovněž je možné absolvovat na místě preventivní antigenní testování vlastním testem  na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2, který je určen pro sebetestování nebo povolený Ministerstvem zdravotnictví k použití laickou osobou, s negativním výsledkem. 

Stále platí nažízení, že osoba navštěvující uživatele může vykonat návštěvu za podmínky, že po dobu návštěvy používá ochranný prostředek dýchacích cest  respirátor FFP2.

Všechna ostatní režimová opatření zůstávají beze změn.

Děkujeme, že dodržujete všechna preventivní opatření.

Bc. Hana Grodová
ředitelka

 

 

Zastavte se u nás

Domov Vítkov
příspěvková organizace
749 01 Vítkov, Lidická 611

Napište nám

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Zavolejte nám:
Tel.: +420 556 312 060


vazkacert