Co s sebou

Napsal Bc. Hana Grodová on .

Vážená paní/pane,
pro usnadnění Vaší přípravy k nástupu do domova pro seniory nebo do domova se zvláštním režimem, připravili jsme Vám na základě našich postřehů a zkušeností doporučený seznam věcí, které při pobytu u nás budete potřebovat.

Uvedený seznam věcí je spíše orientační , veškeré oblečení a potřeby by měly odpovídat především Vašemu zdravotnímu stavu a návykům. Oblečení by mělo být hlavně pohodlné a příjemné.

 

1. Ošacení a další věci osobní potřeby:

 • Domácí oblečení podle osobních zvyklostí: kalhoty, legíny, kamaše, svetry, mikiny, tepláky, bavlněná trička (krátký a dlouhý rukáv) nebo košile, domácí šaty, domácí úbory, zástěry, halenky
 • Domácí obuv - pohodlná, protiskluzová, nejlépe pevný kotník
 • Papírové kapesníky nebo látkové kapesníky (u papírových - 1 balení)
 • Ponožky (pokud možno zdravotní)
 • Punčochy (u žen)
 • Noční košile, pyžama dle zvyklostí
 • Spodní prádlo dle zvyklostí v potřebném množství (košilky a kalhotky u ženy, nátělníky a trenýrky u muže)
 • Župan
 • Deka (Larisa)
 • Venkovní oblečení a obuv dle aktuálního období (je nutné zohlednit, v jakou roční dobu nastupujete do zařízení a dále dle potřeby oblečení obměňovat či dokupovat)
 • Pokrývku hlavy (zimní, letní), šátek, deštník
 • Další oblečení, na které jste zvyklá/ý doma, a ve kterém se cítíte dobře

Počty kusů přizpůsobte tak, abyste měli vždy náhradní oděv. Dodatečně můžete být vyzvání k doplnění chybějících věcí.

Abychom ochránili Vaše prádlo před ztrátou, nebo záměnou, bude při nástupu do domova pracovnicemi prádelny na diskrétním místě označeno přiděleným osobním číslem. Je rovněž třeba nahlásit personálu i věci pořízené později, aby mohly být také označeny.

Je vhodné, abyste se poradili s personálem a průběžně konzultovali, zda je zapotřebí něco dokoupit či v opačném případě zlikvidovat.


2. Hygienické potřeby

Ručníky (5ks), froté žínky (20 ks - raději světlé barvy), osuška (1 ks), hřeben, pomůcky pro hygienu dutiny ústní, kelímek s víčkem na zubní protézu a prostředky na čištění protézy, mýdlo včetně pouzdra nebo tekuté mýdlo, šampon, toaletní papír (1 balík), kosmetiku, kterou jste zvyklí používat (krémy, tělové mléko, apod.), vatové tyčinky, taška nebo košíček na toaletní potřeby, holicí potřeby. 

                            
3. Léky

Léky, které potřebujete na první dny po nástupu, dále Vám je může dle našeho vzájemného ujednání předepisovat lékař působící u nás v domově. Máte-li předepsány inkontinentní pomůcky, vezměte je prosím s sebou (eventuálně poslední datum vystavení inkontinentních pomůcek). O další předpisy těchto pomůcek se již postaráme.  

4. Zdravotní a kompenzační pomůcky, pokud je používáte:

Brýle a pouzdro, popř. lupa, sluneční brýle, naslouchadla, zubní náhrady, francouzské hole, vycházková hůl, invalidní vozík, chodítko, protézy, toaletní křeslo (nástavec na WC).


5. Ostatní věci dle vlastního uvážení:
Oblíbené vzpomínkové předměty, fotografie, obrázky, pokojové květiny, hodiny, budík, utěrka, hrnek nebo sklenice, příbor, malá lžička, nůž, miska, talířek, termoska na čaj, knihy, časopisy, kalendář, potřeby k realizaci koníčků, zálib (pletení, ruční práce ......), psací potřeby, šicí potřeby, malý polštářek, popř. jiné pro svou potřebu ......
Po dohodě je možné vzít sebou do domova své drobné vybavení pokoje (rádio, televizi, křeslo, stolek, skříňku, malou lednici, rychlovarnou konvici ......) tak, abyste se u nás cítili co nejlépe.

Bytové doplňky a vybavení pokoje, které si pořídíte během pobytu, je nutno nahlásit k evidenci službě konajícímu personálu.

Veškeré věci uvedené na seznamu (mimo potřeby, které jsou na lékařský předpis bez doplatku), si budete zajišťovat na vlastní náklady i během pobytu.

Vaše případné dotazy Vám ráda zodpoví sociální pracovnice:

Bc. Lucie Augustinová DiS., tel. 556 312 064, mobil: 733 219 780.

Volat můžete kdykoliv ve všední dny od 8.00 - 13.00 hodin.

 

Seznam si můžete vytisknout zde:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker