Domov pro seniory

Napsal Bc. Hana Grodová on .

Pobytovou službu sociální péče v domově pro seniory poskytujeme dle § 49, zákona č. 108/2006 Sb. o sociálních službách a dalších předpisů v platném znění.

Cílová skupina uživatelů

Sociální služba je určena seniorům převážně z Moravskoslezského kraje ve věku 65 let a více, kteří potřebují péči, pomoc či podporu z důvodu zdravotního stavu nebo věku a není možnosti zajistit dostatečnou podporu prostřednictvím terénních služeb či rodinných příslušníků.

V domově pro seniory nejsme schopni poskytovat kvalitní službu uživatelům, kteří mají zvláštní specifické potřeby z důvodu demence nebo jiných duševních nemocí vyžadujících službu domova se zvláštním režimem.

Kapacita této sociální služby je 39 uživatelů.

Nabízené činnosti a úkony

Při poskytování sociální služby v domově pro seniory provádíme tyto základní činnosti:

  • Poskytnutí ubytování (celoroční ubytování ve dvoulůžkových a jednolůžkových pokojích, praní prádla a úklid)
  • Poskytnutí stravy (celodenní stravu - 4 jídla a možnost výběru u obědů a večeří ze dvou nabídek)
  • Pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu (pomoc při zachování soběstačnosti)
  • Pomoc při osobní hygieně nebo poskytnutí podmínek pro osobní hygienu
  • Zprostředkování kontaktu se společenským prostředím (podpora při kontaktu s rodinou a blízkými, zprostředkování a pomoc při využití aktivit a služeb v zařízení i mimo něj - koncerty, výlety, kadeřník apod.)
  • Sociálně terapeutické činnosti (canisterapie, bazální stimulace)
  • Aktivizační činnosti (sportovní a kulturní aktivity, trénování paměti apod.)
  • Pomoc při uplatňování práv a oprávněných zájmů uživatelů při zajišťování osobních záležitostí (zprostředkování kontaktu s jinými institucemi, doprovody k lékaři atd.)
  • Základní sociální poradenství (pomoc při orientaci v sociálně-právní oblasti)
  • Zdravotní péči v nezbytném rozsahu (na základě rozhodnutí lékaře - aplikace léků, převazy atd.)

 
Popis prostředí domova pro seniory

Služba je poskytována ve všech třech patrech budovy A. Na každém patře jsou uživatelé ubytování v 7 jednolůžkových a 3 dvoulůžkových pokojích. Z toho jeden jednolůžkový pokoj má vlastní sociální zařízení, 2 dvoulůžkové pokoje jsou propojeny místností s malou kuchyňkou, vybavenou lednicí a rychlovarnou konvicí a mají společné sociální zařízení. Některé pokoje stejného typu se dělí o společné sociální zařízení. Pokoje jsou vybaveny účelným nábytkem - šatní skříní, noční stolkem, polohovací postelí, noční lampičkou, nástěnnou poličkou, stolem a polstrovanou židlí. Sociální zařízení je k dispozici uživatelům pro max. 2-3 pokoje. Na chodbě se nachází také prostorná koupelna (ve 2. a 3. patře s hydromasážní a perličkovou polohovací vanou) a společné WC přizpůsobené imobilním uživatelům. Po dohodě je také možné vzít sebou do domova své drobné vybavení pokoje (rádio, televizi, křeslo, stolek, skříňku, malou lednici apod.) tak, aby se u nás uživatelé cítili co nejlépe.  

V prvním podlaží oddělení A (A1) je tzv. kulturní místnost s televizí a počítačem s připojením na internet, kde probíhají různé kluby, besedy a řízené volnočasové aktivity. Ve druhém a třetím podlaží (oddělení A2 a A3) je společenská místnost, vybavena pohodlnou sedací soupravou, nábytkem a televizí.

Ve všech odděleních se rovněž nachází i kuchyňky nejen pro uživatele, ale i jejich návštěvy.

Všechny místnosti jsou přístupné z centrální chodby a jsou stavebně řešeny jako bezbariérové.
Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker